Ladwys

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

Ladwys Empty Ladwys

Témanyitás by Ladwys Vas. Márc. 08, 2015 10:15 pm

LADWYS


NEM

KOR
20 év

VALLÁS
Lóistenhit

POZÍCIÓ
Kent törzsfőjének felesége, Sussex törzsfőjének lánya.

SZÁRMAZÁS
Apám Sussex dicső törzsfője, nevéhez megannyi fényes győzelem tapad. Négy törvényes gyermekének egyike vagyok. Harmadik házasságából születtem, első gyermekként.
Anyámat nem ismertem. Két éves sem voltam, amikor meghalt. Belefulladt egy folyóba.
Legidősebb bátyámnál nem ismerek hatalmasabb és erősebb embert, de primitívebbet se. Nem kedvelem őt, gyakran már a puszta jelenléte is őrjöngő dühöt vált ki belőlem.
Egész családomból Gundleus bátyám áll legközelebb hozzám. Taktikus férfi, és kiváló harcos. Nagyon remélem, hogy ő lesz az eljövendő törzsfő.
Alderic öcsém az egyetlen teljes testvérem. Szerencsétlennek mélyen alábecsülik a képességeit, s gyakorta megalázzák. Az én szívemhez mégis közel áll, habár az okát magam sem tudom megmondani. Talán azért van, mert egy anyaméhben fogantunk.
Apám néhány hónapja új feleséget hozott a házhoz. Elképzelésem sincs, hogy választhatta pont ezt a nőstényt: tizenöt esztendős gyerek, külsejét tekintve visszataszító, és a legostobább ember, akit valaha is ismertem. Gyűlölöm őt, s érzéseimet nem rejtem véka alá. Nagy szerencséje, hogy feltétel nélkül alárendeltnek érzi magát velem szemben.

TÖRTÉNET
Mióta csak az eszemet tudom, Kent törzsfőjének szántak feleségül. Tudtam, hogy én leszek a kötelék a két ország között, és ezt igencsak magas pozíciónak gondoltam. Egész gyermekkoromban erra készültem, hogy egyszer majd Kentbe utazzak, s elfoglaljam az engem megillető helyet. Ez meg is történt, minden pontosan a tervek szerint alakult. Tizennégy esztendős koromban eljött értem Octa, felrakott egy ló hátára, és magával vitt. Az asszonyává tett, és azóta a nép tisztelettel bánik velem. A kentieket sokkal inkább tartom a saját népemnek, mint a sussexieket. Sussexben mindenki patkányt eszik és a saját mocskában fetreng, míg Kent ennél sokkal magasabbrendű. Aztán gyermekeket szültem a férjemnek, amivel pozícióm még biztosabbá vált. Két fiú és egy leány - ennyi gyermekünk van ezidáig. Még szerencse, hogy Kentben nem olyan barbárok a szokások, mint Sussexben, ahol a törvénytelen gyermekek is harcba szállhatnak a törzsfői címért! Azzal a tudattal szültem a fiaimat, hogy végül csak az egyik élhet, és ez így is van rendjén. Csak a legerősebb maradhat életben, csak ő viheti tovább az apja vérét. A britonokkal vívott háború is elégedettséggel tölt el. A szászok országai erősek, emberei kemények, és képesek legyőzni egész Britanniát is. Földre van szükségünk, nagyon sok földre. Ahány ember meghal a csatában, annyival kevesebb éhes száj lesz itthon. Nem számítanak. Gyengék voltak. Az erősek mindig hazajönnek. A férjem mindig haza fog jönni, ahogy az apám is mindig hazajött. Két sziklaszilárdságú ember, mégis hogy gyűlölik egymást! Szövetségesek, de mit számít az? A legmocskosabb szavakkal illetik a másikat a háta mögött. A lehető legritkábban vetemednek személyes találkozásra, és mindkettejük bizalmasaként én vagyok az, aki rendszerint közvetít kettejük közt. Gyönyörűen átformálom az üzeneteiket, így férjem és apám is azt hiszi, vetélytársa tisztelettel néz fel rá. Hát nem csodás?

JELLEM
A róka éjjel vadászik. Gombszeme csillog a sötétben, hegyes füleivel mindent meghall. Ügyes tolvaj, észrevétlenül oson be a portákra, hogy elvigyen egy-két tyúkot. Azt beszélik, igen ravasz is. Lehet benne némi igazság.

A macska intelligens állat. Dörgölőzik, dorombol, élvezettel vonaglik az emberek keze alatt, s akkor karmolja meg őket, amikor a legkevésbé számítanak rá. Azt beszélik, háziállat létére egyáltalán nem kötődik az emberekhez. Lehet benne némi igazság.

A pók hálót sző, amibe áldozatai úgy gabalyodnak bele, hogy szinte észre sem veszik. Ő eközben békésen pihen, majd ha megéhezett, elindul begyűjteni munkája gyümölcsét. Azt beszélik, mindenütt van belőlük. Lehet benne némi igazság.

A kígyó alattomos, gonosz állat. Az áldozat észre sem veszi egészen addig, amíg nem támad. Mérge bejut a testbe, és onnantól nincs menekvés. Igazi csillogó szépség, de a szíve mélyén kegyetlenség lakozik. Azt beszélik, némelyik még a tekintetével is ölni tud. Lehet benne némi igazság.

KINÉZET
- Tükröm, tükröm, mondd meg nékem, ki a legszebb a vidéken?
- Te vagy az.

PLAYBY
Eva Green

Ladwys
Ladwys

Ország : Kent
Csoport : Szász
Karakterlap : Lépj közel

Vissza az elejére Go down

Ladwys Empty Re: Ladwys

Témanyitás by Admin Vas. Ápr. 19, 2015 12:18 am


Elfogadva!

Ladwys nem is lehetne méltóbb a címére, apja és férje is elégedettséggel gondolhatnak rá. Persze nem ajánlatos megbízni egy ilyen nőben, reméljük, a játék során kevesen esnek majd bele ebbe a hatalmas hibába, az ő érdekükben. Érdekes jelleme és pozíciója mellett szeretném még kiemelni a karakterlap stílusát, nagyon érdekes volt, ahogy a tulajdonságait fejtetted ki. Tömör, de annál inkább képszerűbb és érzékletesebb. Egyszóval egy remek karakterlapot olvashattam, csak így tovább a járéktéren is!


Admin
Admin


Vissza az elejére Go down

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére

- Similar topics

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.